Čistá Vysočina 2019

V letošním roce probíhala tradiční jarní akce Čistá Vysočina již po jedenácté. Tisícovky dobrovolníků napříč celým krajem pomohly přírodě ulehčit dohromady od 101 tun odpadků a nepořádku. Krajská správa a údržba silnic Vysočiny od více než 2 200 km silnic I., II. a III. třídy odvezla 68,1 tun odpadků. Podle informací zaslaných pověřenými obcemi se dalších více než 23 tun svezlo z přihlášených silnic v majetku obcí. Akci Čistá Vysočina realizuje Kraj Vysočina v rámci projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21.

Celkem se v letošním roce dobrovolníci přírodě na Vysočině ulehčili o 101 tun odpadků. Vloni se podařilo posbírat 73 tun, v roce 2017 to bylo 82 tun a před třemi lety dokonce 104 tun. Nejčastěji se objevovaly obaly od potravin, plechovky, skleněné a plastové lahve od nápojů, krabičky od cigaret, ale i pneumatiky, stavební odpad nebo části koberců. Do jedenáctého ročníku se letos přihlásilo více než 24 000 dobrovolníků z celého kraje, což je o dvě tisícovky více než v minulých letech. Byl také zaregistrován větší počet kilometrů silnic a lokalit.
Do akce Čistá Vysočina se zapojili také pracovníci kanceláře MAS Českomoravské pomezí a uklidili příkopy u silnic z Polné do Brzkova a z Dobroutova na křižovatku za Lipinou.

Akce Čistá Vysočina má určitě význam a přispívá ke zlepšení stavu životního prostředí v našem
kraji.

Zdroj: www.kr-vysocina.cz

 

 

aktuality

akce v regionu