Přihlášky na výstavu Má vlast cestami proměn – příběhy domova

 

Přihlaste zdařilou obnovu památky či zajímavého místa na výstavu Má vlast cestami proměn – příběhy domova

Máte ve svém okolí zrekonstruovanou stavbu, památku, krajinný objekt či opomíjené zákoutí? Pokud ano, neváhejte a přihlaste ji do konce října na výstavu Má vlast cestami proměn, který v příštím roce vstupuje již do 13. ročníku.

Vybrané realizace budou součástí ucelené kolekce proměn z celé naší vlasti. Stanou se také součástí hlasování o nejlepší proměnu, hodnotit budou veřejnost i odborná porota. Vybrané projekty budou zastoupeny na výstavě, která bude po celý rok putovat po České republice a bude součástí významných událostí.

Výstava prostřednictvím fotografií a příběhů prezentuje stav míst před rekonstrukcí a po ní. Každý rok vidí více než 3,5 milionu jejích návštěvníků opravy různorodých staveb – od sakrálních objektů, přes obecní úřady, školy, zastávky, multikulturní centra, náměstí a návsi, po krajinářské úpravy v parcích a sadech.

Hlavní těžiště projektu spočívá v putování. Každoročně se koná slavnostní veřejná vernisáž výstavy na Vyšehradě v Praze. Vernisáž probíhá celý den – můžete si užít stánky s řemeslnými výrobky, regionálními pochutinami, koncerty… Po zahájení se rozjede výstava rozdělená do krajských kolekcí do různých koutů České republiky a takto putuje celý rok. Můžete se s ní setkat na veřejných prostranstvích v obcích a městech, v knihovnách, na úřadech, ministerstvech, univerzitách, v ulicích, na hradech, zámcích i na nádražích.

Nejlepší proměny každý rok získávají ocenění. Hodnotí je veřejnost v den zahájení na Vyšehradě a po celý rok na webu, a také odborná porota architektů od vedením pana arch. Josefa Pleskota.

Proč se přihlásit?

Účast na výstavě je skvělým způsobem, jak svou se celorepublikově zviditelnit a zvýšit zájem vaši společnost. Podle průzkumů vidí výstavu či její část ročně cca 3,5 mil. lidí. O výstavě a jednotlivých proměnách pravidelně vychází články v tištěných i online médiích.

Vystavovatelům nabízíme:

– Tvorbu plakátu ve formátu B1 z dodaných podkladů (včetně překladu resumé do angličtiny a grafického zpracování)
– Vytištění a vystavení na slavnostním zahájení na Vyšehradě a v krajských kolekcích po celý rok
– Tiskové PDF informačního plakátu A3 (informace o účasti proměny na putovní výstavě a výzva k hlasování v soutěži o nejkrásnější proměnu)
– VIP pozvánku na slavností vyhlášení na Vyšehradě
– Propagaci proměny na webu www.cestamipromen.cz  a Facebooku
– Publicitu v médiích – naše výstava má přes 100 mediálních výstupů ročně
– Možnost prezentace výstavy ve vašem městě nebo obci zdarma!

Přihlášky zasílejte nejpozději do 31. 10. 2020. Registrační formulář najdete zde: http://cestamipromen.cz/prihlasit-promenu

Dlouho neváhejte, výstava je schopna pojmout jen cca 120 proměn.

Podrobné informace o podmínkách účasti, výstavě jako takové, o letošních proměnách ale i hlasování v soutěži o nejlepší proměnu 12. ročníku najdete na www.cestamipromen.cz

aktuality

akce v regionu