Arnolec

Arnolec

Obec Arnolec se nachází v okrese Jihlava. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1407. V obci můžete najít obchod se smíšeným zbožím, hostinec, kulturní dům a sportoviště. Mezi největší pamětihodnosti patří kaple svatého Vendelína, kaplička svaté Anny, smírčí kříž „Baba“ a pamětní deska připomínající zdejšího rodáka Josefa Toufara. V katastru obce se nachází přírodní památka Rychtářský rybník. Od roku 2002 obec používá vlastní znak a vlajku.

 

 

Počet obyvatel: 160
Starosta: Ing. Ladislav Fiala
Web: http://www.obecarnolec.cz/

Brzkov

Brzkov

Obec Brzkov se nachází v okrese Jihlava. Nejstarší písemná zmínka o obci pochází z roku 1319. V Brzkově funguje řada neziskových organizací, které spolupracují na pořádání kulturních i sportovních akcí. V obci najdete obchod se smíšeným zbožím, hostinec, ZŠ s MŠ, kulturní dům, dětské hřiště a fotbalové hřiště. V okolí obce se nachází barokní kamenný kříž z roku 1857, smírčí kámen „U Zmrzlíka“, kamenný empírový most z počátku 19. století. V roce 2012 byla v obci vysvěcena kaple sv. Jana Nepomuckého. Od roku 2011 obec používá vlastní znak a vlajku.

Počet obyvatel:

278

Starosta:

Aleš Bořil

Web:

http://www.brzkov.cz/

Lípa

Lípa

Obec Lípa se nachází v okrese Havlíčkův Brod. První písemná zmínka o vsi pochází z roku 1351. Osídlení obce je tvořeno sídly Lípa, Dobrohostov, Chválkov a Petrkov a několika samotami. V obci funguje řada neziskových organizací, které spolupracují na pořádání kulturních i sportovních akcí. V obci a jejích místních částech se nachází zdravotní středisko, ZŠ a MŠ, obchod s potravinami, pošta, knihovna, hostince, dětská a sportovní hřiště. Mezi největší pamětihodnosti patří socha Panny Marie, kaplička u svaté Anny, kaplička a zámek v Petrkově a kaplička ve Chválkově. V obci a okolí je řada památníků světových válek, smírčí kameny a velký počet křížků. V roce 2016 získala obec nejvyšší ocenění v krajském kole soutěže Vesnice Vysočiny 2016, tj. Zlatou stuhu. Obec Lípa používá vlastní znak a vlajku.

Počet obyvatel:

1 154

Starosta:

Ing. Jiří Kunc

Web:

http://obeclipa.webnode.cz/